strona główna > występy > ciotka karola

program

 

CIOTKA KAROLA
 ( Charley’s Aunt )
Brandon Thomas

Komedia muzyczna w 3 aktach

Obsada
 ( w kolejności ukazywania się na scenie )

Dżek Chesney, student - Łukasz Szymański
Brassett, służący Dżeka - Kazimierz Kornatowski

Karol Wykeham, student - Paweł Przybycień
Lord Fancourt Babberley, student - Janusz Baran
Kitty Verdun, wychowanica Spettique’a - Ania Żabińska
Amy Spettique, bratanica Spettique’a - Beata Bogdanowicz
Franciszek Chesney, pułkownik, ojciec Dżeka - Grzegorz Górski
Stefan Spettique, prawnik - Kazimierz Kozłowski
Donna Lucia d’Alvadorez, ciotka z Brazylii - Jolanta Poniatowska
Ela Delahay, sierota - Alicja Fornalik

Konsultacja reżyserska – Helena Morawska-White

Kostiumy :Alicja Kajzer, Teresa Kozłowska ,Czesława Pietkiewicz

Dekoracje: Irena Shapo, Alicja Fornalik, Kazimierz Kornatowski, Kazimierz Kozłowski,
Paweł Maziarz

Swiatło i dżwięk:  Józef Narodowski, Ewa Pilarek

Opiekun Zespołu : Zofia Mularczyk


WHO IS WHO (alfabetycznie)

 

JANUSZ BARAN – współpracuje z nami od 2001 roku. Debiutował z dużym sukcesem jako Pagatowicz w Grubych  Rybach. Zagrał Lucyfera w Jasełkach oraz Profesora Owidowicza w Porwaniu Sabinek. Kreował role w słuchowiskach  Polskiego Teatru Radiowego w Filadelfii.  Posiada BS z International Area Studies oraz z Art Administration. Pracuje na Temple University  na stanowisku vice-dyrektora  w International Students Admission.

BEATA BOGDANOWICZ - jest w zespole od 2003 roku. Debiutowała z dużym powodzeniem rolą Anulki w Porwaniu Sabinek.Wystąpiła w roli Anioła w Jasełkach. Brala udział w słuchowiskach Polskiego Teatru Radiowego w Filadelfii. Ukończyla z tytułem magistra Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

ALICJA FORNALIK – jest czlonkiem zespolu od 2004 roku. Rola Eli Delahay w Ciotce Karola jest jej debiutem scenicznym. Brała udział w Jasełkach w roli Anioła oraz w słuchowiskach  Polskiego Teatru Radiowego. Ukończyła  Wydział Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra

GRZEGORZ GÓRSKI – Jest czlonkiem zespołu od roku 1999. Debiutowal  w Jaselkach rolami Heroda, Bartosza  i  Diabła Boruty. Wielki sukces odniósł w roli Wistowskiego w Grubych Rybach oraz  w roli Strzygi -Strzyckiego w Porwaniu Sabinek. Jest komediopisarzem. Jego sztuki  emitowane są w polskich programach radiowych w Filadelfii i Chicago. Jest doktorem medycyny-genetykiem.Pracuje w Philadelphia College of Osteopathic Medicine.

KAZIMIERZ KORNATOWSKI – Jest w zespole od 2002 roku. Debiutował  z dużym powodzeniem rolą Burczyńskiego w Grubych Rybach  oraz Kapłana w Jasełkach. Brał udział w słuchowiskach  Polskiego Teatru Radiowego.Był członkiem Chóru im.I.Paderewskiego w Filadelfii. Pracował w Computer Components. Obecnie jest rencistą.

KAZIMIERZ KOZŁOWSKI – Współpracuje z zespołem od 1998 roku. Debiutował w roli Hetmana i Św.Józefa w Jasełkach. Duży sukces przyniosła mu rola Filipa w Grubych Rybach oraz  Antoniego Gromskiego w Porwaniu Sabinek. Bral udzial w sluchowiskach Polskiego Teatru Radiowego w Filadelfii. Jest inżynierem projektantem – pracuje we własnej firmie.

JOLANTA  PONIATOWSKA – Jest w zespole od 2001 roku. Wystąpiła w Jasełkach  w niezapomnianej roli Śmierci, w Grubych Rybach zagrala przekonywującą  Dorotę Ciaputkiewiczową  i Ernestynę w Porwaniu Sabinek. Grała w słuchowiskach Polskiego Teatru Radiowego. Z wykształcenia stomatolog –pracuje w swoim zawodzie.

PAWEŁ PRZYBYCIEŃ – dołączył do zespołu w 2004 roku.  Rola Karola  w Ciotce Karola jest jego debiutem scenicznym. Wystąpił w Jasełkach w roli pasterza. Bierze udział w słuchowiskach  Polskiego Teatru Radiowego w Filadelfii. Z zawodu jest dziennikarzem

ŁUKASZ SZYMAŃSKI -  pracuje w zespole od 2003 roku. Debiutował z powodzeniem rolą Emila w Porwaniu Sabinek, wystąpił w roli pasterza w Jasełkach. Bierze udział w słuchowiskach Polskiego Teatru Radiowego. Uzyskał tytuł BS z matematyki i wiedzy komputerowej na Penn State University. Pracuje w swoim zawodzie.

ANIA ŻABIŃSKA – jest w zespole od 2002 roku. Wystąpiła  na naszej scenie w roli Anioła w Jasełkach. Ogromny sukces odniosła rolą Weroniki w Porwaniu Sabinek. Brała udział w słuchowiskach Polskiego Teatru Radiowego Posiada BBAw Finansach z Drexel University w Filadelfii oraz licencjat z Marketingu z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Pracuje w swoim zawodzie

HELENA MORAWSKA-WHITE – Absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, aktorka teatrów Syrena i Buffo.W USA pracowała jako aktorka i reżyser teatralny oraz jako professor wydziałów teatralnych University of Texas at Austin, Denver University,University of Geargia in Athens ,University of Villanova ,Temple University i The University of the Arts  in Philadelphia. Wielokrotnie występowała dla organizacji polonijnych w Filadelfii i innych miastach. Pracuje z naszym teatrem od 2004 roku .

 strona główna | a.mularczyk | historia | nasza grupa | występy | kontakt 
po polsku | po angielsku